Zpráva do chatu Videa a podcasty na YT Ekotolerantik na Twitteru EkotolerantikaArt VKONTAKTE Já na LINKEDINu MINDS Kanál pro patrony na HEROHERO PayPal.me/zfi ESHOP-ZONE

Bezplatné
samovzdělávání

Podcast #MalyZazrak najdete na většině českých i globálních audio platformách. Snažím se s vámi začít den mezi 6-7 hodinou ranní, kdy nahrávám tento pořad, který se pohybuje mezi 5-15 minutami. Kromě pozdravení a zrekapitulování základních informací, co je to vlastně za dnešní den a co nás případně možná čeká v nejbližších hodinách a co je z jiných míst už avízované... tak si sdělíme nějaký krátký citát, mikropřiběh, nebo pointu. U svátků a významných dnů si zopakujeme o čem tyto dny jsou a jak vznikly.


Podcast bude mít různé formy. Budu ho později totiž s různých míst, možná i s jinými lidmi. Základ je pořád stejný. Brzká ranní hodina, která klade důraz na to, že pěstujeme dobré a užitečné návyky, které už začínají v noci dobrou přípavou spánku. A vrcholí vstáváním do dne, kdy se náš metabolismus probouzí. Od čínské medicíny až po některé vědecké poznatky moderní medicíny se lékaři shodují, že po 6té ranní se postupně jeden orgán po druhém probouzí a připravuje na aktivnější činnost v průběhu dne, třebaže ještě náš mozek spí a my celkově se stále převalujeme v posteli.

Krátký spánek, stejně jako i dlouhý spánek není zdravý. U každého je to více méněindividuální věc. Kdysi frčela definice, která dělila lidi na sovy a skřivany. Podle vnimání, psychiky, zvyků a metabolismu. Dnes už víme, že takových typických sov a skřivanů je tak do 10% populace. Asi 90 lidí ze 100 má pružný spánkový režim a dokáže se přizpůsobit prostředí ve kterém se nachází a na základě zvyků jej přijmout za vlastní. Proto se i někteří lidé v koncentrácích přizpůsobili i těžkým podmínkám a nakonec veškeré hrůzy přežili, protože jejich tělo fungovalo v jakémsi úsporném režimu. V módu na přežití. My dnes máme ideální podmíny a tak probuzení do krásného dne, kdy okolo je ještě ticho a my můžeme mít před ostatními náskok je užitečné rozhodnutí, které nám předurčí naší efektivitu a produktivitu pro celý následující den.

Podcastem vede amatérský speaker Martin, na síti: @ekotolerantik a rovněž šéfredaktor magazínů KAPKA SMÍCHU a KAPKA ODDECHU.
Celý podcast slouží především jako průvodce a budíček do začínajícího dne a sdílíme si zde užitečné myšlenky, které opakujeme, jak v našem hlavním podcastu #myslenkaneboli, který podcast #MalyZazrak doplňuje a oba jsou součástí našeho informačního programu #5minutprosvobodu.


    Příklady episod


Jelikož podcast má denní periodicitu (Po-Pá) a pokud se povede vysilání udržet dlouhodobě budou skuteně stovky episod. Proto je toto vyobrazení skutečně jen ilustrační.

Pokud chcete i vy přispět, náměty na jednotlivé díly nám můžete zasílat na: kapkasmichu@gmail.com podcast funguje jako podpůrný pořad podcastu: #myslenkaneboli


 © Copyright for Ekotolerantik-A-rt 2008-2023, Všechna práva vyhrazena.